Båddyk til - er endnu ikke besluttet
 
Beskrivelse: 
Turleder og spørgsmål kan stilles til: Dette vil fremgå efter den 20 juli
Bådkaptajn: Charlotte Cavagnaro
Dykkerledelse: Aftales med Turleder. Forventes at gå på skift mellem de hold der ikke er i vandet. 
Dybde og antal dyk:
Der er dybder fra 11 – 30 meter.
Der planlægges med 2 dyk.
Forudsætninger: CMAS*, PADI Open Water eller tilsvarendeEr du CMAS* og vil du gerne dykke dybere end 20 meter, så skal du sikre at du dykker sammen med en instruktør. 
Hvis du er under uddannelse og gerne vil deltage på dette dyk, så skal du sikre en aftale med en instruktør forinden tilmelding. Endvidere skal du også kontakte Turleder, så Turleder har mulighed for at planlægge med de kompetencer du har.  
Mødetid og sted: 
Søndag 3. august.2025 kl. 8.00 i klubben. Hjemme igen senest kl. 20.00. Vi kører samlet afsted og senest kl. 8.45. 1 bil med trailer og 1 bil med båd.  Og måske en bil mere. Så skriv gerne i bemærkninger, om du kan køre med båden eller traileren.
Vi forventer at sejle fra???
Flaskefyldning:Skal du have fyldt flasker, så skal det gøres senest dagen før. Skriv til xxxxxx, hvis du ikke selv har adgang til klubbenSkal du låne udstyr i klubben, så skal dette ligeledes være fundet frem senest om lørdagen
Tilmeldingsfrist:
Torsdag den 01.08.2025. Der skal være minimum 5 deltagere før turen bliver gennemførtVigtigt - Skriv i bemærkninger, hvilke certifikat du har.
Pris:
Vi afregner jf. Klubregler for bådbenzin og kørsel. Afregning sker efter debriefing i klubben.
Afbud: 
Ønsker du at framelde dig turen skal dette ske senest fredag den 01.08.2025 kl. 12.00
Medbring:
Medbring altid noget at drikke, så du ikke dehydrerer. Tag også en fornuftig madpakke med og lidt sødt.  
Særligt udstyr:
Selvom solen måske skinner på vej ud, så kan turen blive kold på vej hjem. Og især, hvis du dykker i våddragt. Tag en hue og en regnjakke eller andet varm med, som du kan tage over dig, så du ikke kommer til at fryse. Vær specielt opmærksom på også, at huske din dykkercomputer, lygte, kompas og SMB
Ændringer af destinations/aflysning:
Da vind og vejr, som bekendt kan drille, finder vi en anden destination, hvis muligt.Hvis vi nødig må aflyse, så du vil få besked herom, når du er tilmeldt via hjemmesiden 
Briefing og debriefing:
Der vil være obligatorisk briefing og debriefing i klubben, samt briefing for selve dykket på båden.